AUTO CANCEL
Fundacja PGNiG z nominacją do nagrody BohaterON – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza znalazła się w gronie 35 nominowanych do nagrody BohaterON 2021.

W kategorii ,,organizacja non-profit” została wyróżniona za wystawę planszową „Spojrzenie na Warszawę”, za program ,,Rozgrzewamy polskie serca” oraz za wsparcie akcji pomocowych.

Wystawa ,,Spojrzenie na Warszawę” przedstawia archiwalne kadry ukazujące zniszczoną powojenną Warszawę zmieniające się naprzemiennie ze zdjęciami współczesnymi tych samych miejsc. Efekt ten został osiągnięty za pomocą druku soczewkowego 3D. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających od 1 sierpnia do 2 października 2021 roku na ogrodzeniu budynków Centrali PGNiG SA w Warszawie (przy ul. M. Kasprzaka 25).

Program Rozgrzewamy Polskie Serca ma na celu wspieranie inicjatyw działających na rzecz integracji lokalnej społeczności wokół kultury, tradycji i pamięci historycznej. Więcej o programie można przeczytać na stronie rozgrzewamypolskieserca.pl.

Wsparcie akcji pomocowych na rzecz kombatantów o weteranów obejmuje m.in. przygotowanie i dostarczenie paczek na święta, zakup najpotrzebniejszych środków bezpieczeństwa i artykułów gospodarstwa domowego, dopłaty do paliwa gazowego w ramach programu Rachunek Wdzięczności.

Laureata konkursu można wybrać głosując na stronie https://bohateron.pl/bohaterony-2021/zaglosuj/ 15 października 2021 roku.

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich została ustanowiona w 2019 roku i ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku.

Fundacja PGNiG z nominacją do nagrody BohaterON

Przeczytaj także

Warsztaty „Coś tu pachnie…- edycja świąteczna”

„Coś tu pachnie…- edycja świąteczna” – zapraszamy na warsztaty rodzinne w Muzeum Gazowni Warszawskiej. 09.12. (sobota) g.11.00 10.12. (niedziela) g. 11.00 17.12. (niedziela) g. 11.00 Doświadczymy przestrzeni muzeum, jako generującej różne nietypowe zapachy. Zapachy te będziemy zbierać i opisywać, a na koniec będziemy dekorować pachnące pierniczki. Zapisy na stronie internetowej https://muzeum.pgnig.pl/zerezerwuj-warsztaty-rodzinne/

„Kopalnia strajkuje…”Pamięci zamordowanych górników z Kopalni „Wujek”

Tylko do końca grudnia w Muzeum Gazowni Warszawskiej ul. Krzyżanowskiego 7 można oglądać wystawę „Kopalnia strajkuje… Strajk i pacyfikacja kopalni „Wujek” 13-16 grudnia”. Na co dzień opowieści o bohaterach „Solidarności” przedstawiane są w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Ekspozycja jest pierwszą tego rodzaju wystawą plenerową poświęconą tragedii, jaka miała miejsce 16 grudnia 1981 r. […]