AUTO CANCEL
Fundacja PGNiG z nominacją do nagrody BohaterON – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza znalazła się w gronie 35 nominowanych do nagrody BohaterON 2021.

W kategorii ,,organizacja non-profit” została wyróżniona za wystawę planszową „Spojrzenie na Warszawę”, za program ,,Rozgrzewamy polskie serca” oraz za wsparcie akcji pomocowych.

Wystawa ,,Spojrzenie na Warszawę” przedstawia archiwalne kadry ukazujące zniszczoną powojenną Warszawę zmieniające się naprzemiennie ze zdjęciami współczesnymi tych samych miejsc. Efekt ten został osiągnięty za pomocą druku soczewkowego 3D. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających od 1 sierpnia do 2 października 2021 roku na ogrodzeniu budynków Centrali PGNiG SA w Warszawie (przy ul. M. Kasprzaka 25).

Program Rozgrzewamy Polskie Serca ma na celu wspieranie inicjatyw działających na rzecz integracji lokalnej społeczności wokół kultury, tradycji i pamięci historycznej. Więcej o programie można przeczytać na stronie rozgrzewamypolskieserca.pl.

Wsparcie akcji pomocowych na rzecz kombatantów o weteranów obejmuje m.in. przygotowanie i dostarczenie paczek na święta, zakup najpotrzebniejszych środków bezpieczeństwa i artykułów gospodarstwa domowego, dopłaty do paliwa gazowego w ramach programu Rachunek Wdzięczności.

Laureata konkursu można wybrać głosując na stronie https://bohateron.pl/bohaterony-2021/zaglosuj/ 15 października 2021 roku.

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich została ustanowiona w 2019 roku i ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku.

Fundacja PGNiG z nominacją do nagrody BohaterON

Przeczytaj także

„Weekend” z okazji Dnia Matki

Zbliża się „Weekend” z okazji Dnia Mamy w Muzeum Gazowni Warszawskiej. 26 maja zapraszamy serdecznie rodziny z dziećmi, które chcą uczcić ten wyjątkowy dzień i skorzystać z darmowego wejścia do MGW. W sobotę, 27 maja odbywać będą się darmowe warsztaty dla mam i dzieci. W aptece Ignacego — pachnące mydełka i Warsztaty Pszczelarskie. Na warsztaty […]

Noc Muzeów w MGW

Noc pełna wrażeń za nami! Dziękujemy serdecznie, że postanowiliście odwiedzić MGW  tego wyjątkowego „dnia”.  To nasza pierwsza Noc Muzeów po przeprowadzonej rewitalizacji i ponownym udostępnieniu MGW dla zwiedzających w październiku 2022 r. Muzeum odwiedziło łącznie 1147 osób! W zorganizowanych wycieczkach z przewodnikiem wzięło udział 450 osób, pozostali goście zwiedzali naszą wystawę indywidualnie. Noc Muzeów, była […]