AUTO CANCEL
Fundacja PGNiG z nominacją do nagrody BohaterON – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza znalazła się w gronie 35 nominowanych do nagrody BohaterON 2021.

W kategorii ,,organizacja non-profit” została wyróżniona za wystawę planszową „Spojrzenie na Warszawę”, za program ,,Rozgrzewamy polskie serca” oraz za wsparcie akcji pomocowych.

Wystawa ,,Spojrzenie na Warszawę” przedstawia archiwalne kadry ukazujące zniszczoną powojenną Warszawę zmieniające się naprzemiennie ze zdjęciami współczesnymi tych samych miejsc. Efekt ten został osiągnięty za pomocą druku soczewkowego 3D. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających od 1 sierpnia do 2 października 2021 roku na ogrodzeniu budynków Centrali PGNiG SA w Warszawie (przy ul. M. Kasprzaka 25).

Program Rozgrzewamy Polskie Serca ma na celu wspieranie inicjatyw działających na rzecz integracji lokalnej społeczności wokół kultury, tradycji i pamięci historycznej. Więcej o programie można przeczytać na stronie rozgrzewamypolskieserca.pl.

Wsparcie akcji pomocowych na rzecz kombatantów o weteranów obejmuje m.in. przygotowanie i dostarczenie paczek na święta, zakup najpotrzebniejszych środków bezpieczeństwa i artykułów gospodarstwa domowego, dopłaty do paliwa gazowego w ramach programu Rachunek Wdzięczności.

Laureata konkursu można wybrać głosując na stronie https://bohateron.pl/bohaterony-2021/zaglosuj/ 15 października 2021 roku.

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich została ustanowiona w 2019 roku i ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku.

Fundacja PGNiG z nominacją do nagrody BohaterON

Przeczytaj także

Relacja z Nocy Muzeów w Muzeum Gazowni Warszawskiej

Za nami już kolejna edycja Nocy Muzeów, która odbyła się w Muzeum Gazowni Warszawskiej. Pomimo późnej pory, przed naszym muzeum można było zobaczyć długie kolejki entuzjastów historii i kultury. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić ten wyjątkowy wieczór razem z nami! Wieczór był pełen niezapomnianych atrakcji – od interesujących wystaw, przez fascynujące opowieści przewodników, po […]

Dzień Mamy w Muzeum Gazowni Warszawskiej – Rodzinne Warsztaty „W aptece Ignacego – pachnące mydełka”

Z okazji Dnia Mamy, Muzeum Gazowni Warszawskiej serdecznie zaprasza na wyjątkowe warsztaty rodzinne „W aptece Ignacego – pachnące mydełka”.  Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 26 maja o godz. 11.00. To doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i wspólnego tworzenia unikalnych, ręcznie robionych mydełek o pięknych zapachach. Pod okiem naszych doświadczonych prowadzących, uczestnicy dowiedzą się, […]