AUTO CANCEL
Warsztaty rodzinne – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Warsztaty rodzinne

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi (3-7 lat) do niecodziennego odkrywania przestrzeni dawnej gazowni.

Warsztaty badawcze

W aptece Ignacego”  cykl zajęć chemiczno- fizycznych

Tak jak Ignacy Łukasiewicz będziemy eksperymentować, mieszać, przelewać, podgrzewać… To doskonały recwpta na naukową zabawę. Dowiemy się, że z pozoru proste  produkty spożywcze ujawnią swoje chemiczne własności. Będziemy odkrywać sekrety czerwonej kapusty, sody, octu i oleju. Sprawdzimy czy na mleku może zrobić się tęcza, wyprodukujemy prąd lub wykonamy własne mydełka.

„Przetwórnik” – cykl zajęć edukacyjno – ekologicznych

Na warsztatach poznamy ekologiczne praktyki zgodne z zasadą 5R: Rethink – przemyśl, Refuse – odmawiaj, Reduce – redukuj, Reuse – użyj ponownie, Recycle – przetwarzaj. Dowiemy się jak zadbać o naszą planetę i wprowadzić w życie dobre nawyki. Przetworzymy dostępne materiały np. w ekologiczne torby, biżuterię lub szalik.

Uczestników warsztatów „Przetwórnik” – cykl zajęć edukacyjno – ekologicznych – ekotorba z koszulki – prosimy o przyniesienie własnych koszulek, z których wykonamy ekologiczne rzeczy użytkowe.

*Warsztaty prowadzą edukatorzy Muzeum Gazowni Warszawskiej.

Warsztaty artystyczne

Podczas naszych spotkań będziemy tropić jednorożce, małpki, słonie, gazostwory i gazostworki, śpiewać, robić maski, kleić collage, wymyślać choreografię, tańczyć. Będziemy też bawić się skojarzeniami, eksperymentować z luksografią, wąchać przedziwne zapachy maszyn i grać na maszynowych perkusjach.

*Warsztaty prowadzą antropolodzy, kuratorzy projektów: Zosia Mioduszewska-Wajszczak i Jacek Wajszczak, a także ich córeczki Guta i Gaja. Więcej o prowadzących: https://bebegu.com/

 „Gazostwory”

Poznajcie Schirmera, Richtera, Lilpopa oraz Ssawę – gazostwory z muzeum. A teraz rozejrzyjmy się i zobaczmy czy jeszcze tu ktoś nie mieszka. Metodami naszych działań będzie kolaż i assem- blage. Stworzymy trójwymiarowe postacie, które będą dokazywać w muzeum niczym Space Inva- ders na ulicach wielkich miast.

 „Noc – dzień. Mechaniczny ogród elektryczny”

Rozwój przemysłu biegnie równolegle z rozwojem fotografii. Na wystawie doświadczymy różnego rodzaju światła i cienia. Będziemy przyglądać się jak światło rysuje i rzeźbi kształty na światłoczu- łym papierze, a każdy z uczestników własnoręcznie wykonana luksografię.

 „Coś tu pachnie”

Czy wiecie jak pachnie sprężarka gazu miejskiego lub lampa gazowa? Doświadczymy przestrzeni muzeum jako generującej różne nietypowe zapachy. Zapachy te będziemy zbierać i opisywać, na koniec stworzymy własny industrialny fragrance.