Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

Szanowni Państwo, nasze muzeum wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób niepełnosprawnych.

Dysponujemy parkingiem dla 36 samochodów, które mogą zostać przez państwa wykorzystywane dla ułatwienia odwiedzin naszego muzeum.

Dotarcie do muzeum z najbliższego przystanku autobusowego KRZYŻANOWSKIEGO 01, mogą Państwo odbyć po częściowo odrestaurowanym chodniku w odległości ok. 150 m do bramy wejściowej.

Wejście na teren, jest możliwe przez furtkę lub bramę, które są otwarte w godzinach pracy muzeum. Informacje o godzinach otwarcia znajdą Państwo w odpowiedniej zakładce.

Zjazd do wejścia głównego następuje po powierzchni betonowej bez schodów i z progiem drzwi wejściowych o wysokości 4 cm.

MGW-niepelnosprawni (6 of 6)

Muzeum jest wyposażone w windę (szerokość 90cm), oraz dwie łazienki dla osób z niepełnosprawnością.

MGW-niepelnosprawni (2 of 6)
MGW-niepelnosprawni (1 of 6)

Nasze muzeum charakteryzuje się dużą ilością wystających części oraz wąskimi przejściami czasami poniżej 60 cm szerokości. Prosimy mieć to na względzie przy planowaniu wizyty.

MGW-niepelnosprawni (5 of 6)
MGW-niepelnosprawni (4 of 6)

Na ekspozycję muzealną mogą wejść psy przewodnicy i psy asystujące (po okazaniu odpowiednich dokumentów).