Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

Szanowni Państwo, nasze muzeum wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób niepełnosprawnych.

Dysponujemy parkingiem dla 36 samochodów, które mogą zostać przez państwa wykorzystywane dla ułatwienia odwiedzin naszego muzeum.

Dotarcie do muzeum z najbliższego przystanku autobusowego Szpital Wolski 06, mogą Państwo odbyć po odrestaurowanym chodniku w odległości ok. 150 m do bramy wejściowej.

Wejście na teren, jest możliwe przez furtkę lub bramę, które są otwarte w godzinach pracy muzeum. Informacje o godzinach otwarcia znajdą Państwo w odpowiedniej zakładce.

Zjazd do wejścia głównego następuje po powierzchni betonowej bez schodów i z progiem drzwi wejściowych o wysokości 4 cm.

Muzeum jest wyposażone w windę (szerokość 90cm), oraz dwie łazienki dla osób z niepełnosprawnością.

Nasze muzeum charakteryzuje się dużą ilością wystających części oraz wąskimi przejściami czasami poniżej 60 cm szerokości. Prosimy mieć to na względzie przy planowaniu wizyty.

Na ekspozycję muzealną mogą wejść psy przewodnicy i psy asystujące (po okazaniu odpowiednich dokumentów).