AUTO CANCEL
Zapraszamy na Noc Muzeów 2024 roku – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Nocy Muzeów, która odbędzie się 18 maja pod hasłem „Industrialna Noc Muzeów”. Tym razem połączymy siły trzech wyjątkowych miejsc na Warszawskiej Woli: Muzeum Gazowni Warszawskiej, Muzeum Fabryki Norblina oraz Stacji Muzeum.

W trakcie tej wyjątkowej nocy będziecie mieli okazję uczestniczyć w specjalnych spacerach ścieżkami wystaw, które poprowadzą doświadczeni przewodnicy. Naszym celem jest zapewnienie Wam możliwości zobaczenia jak największej liczby ciekawych eksponatów oraz wysłuchania niesamowitych historii związanych z tym miejscem.

Muzeum Gazowni Warszawskiej będzie otwarte od godziny 18:00 do 1:00 w nocy, a ostatnie wejście będzie możliwe o godzinie 00:30. Przygotujcie się na fascynującą podróż przez historię przemysłową i odkryjcie tajemnice unikatowych eksponatów zgromadzonych w naszych zbiorach.

Nie przegapcie tej okazji. Do zobaczenia 18 maja w Muzeum Gazowni Warszawskiej!

 

Zapraszamy na Noc Muzeów 2024 roku

Przeczytaj także

Zapraszamy na film w specjalnie przygotowanej strefie VR

Z inicjatywy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza powstał kilkunastominutowy film w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) przedstawiający najważniejsze wydarzenia i miejsca związane z życiem i dokonaniami Ignacego Łukasiewicza. Dzięki nowoczesnym goglom VR, widzowie mogą bezpośrednio towarzyszyć Łukasiewiczowi w chwilach, które zrewolucjonizowały oświetlenie i przyczyniły się do rozwoju przemysłu naftowego. Pokaz filmu jest związany z obchodami urodzin […]

To już historia – lokówka na Gaz: Pionierskie Żelazko Marcelowskie

Lokówka na gaz, znana również jako żelazko marcelowskie, została stworzona przez paryskiego fryzjera Marcela Grateau w 1897 roku i stała się pierwowzorem dzisiejszych lokówek. To innowacyjne narzędzie zrewolucjonizowało sposób, w jaki zarówno kobiety, jak i mężczyźni układali swoje włosy, umożliwiając tworzenie trwałych loków i fal, które wcześniej były trudne do osiągnięcia. Pod koniec XIX wieku […]