AUTO CANCEL
Wystawa planszowa – odkryj historię rewolucji gazowej – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Mieszkańcy Warszawy oraz odwiedzający stolicę mają okazję zobaczyć wyjątkową wystawę planszową, która pojawiła się na ogrodzeniu budynku Centrali Orlenu, oddziału PGNiG (Grupa Orlen), przy ulicy M. Kasprzaka 25.

Na wystawie przedstawiono unikalny zbiór szkiców eksponatów, będących świadectwem zmian, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Te artystyczne prace, wzbogacone o autentyczne fotografie, tworzą niesamowity efekt wizualny dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii druku soczewkowego 3D. Technika ta pozwala na dynamiczne przejścia między historycznymi obrazami a współczesną rzeczywistością, co dodatkowo potęguje wrażenia oglądających.

Wszystkie prezentowane eksponaty dostępne są również do obejrzenia w Muzeum Gazowni Warszawskiej, gdzie można zanurzyć się głębiej w fascynującą historię gazownictwa.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą planszową, która eksponowana jest na ogrodzeniu Oddziału Centralnego PGNiG z Grupy Orlen.

 

Wystawa planszowa – odkryj historię rewolucji gazowej

Przeczytaj także

Zapraszamy na film w specjalnie przygotowanej strefie VR

Z inicjatywy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza powstał kilkunastominutowy film w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) przedstawiający najważniejsze wydarzenia i miejsca związane z życiem i dokonaniami Ignacego Łukasiewicza. Dzięki nowoczesnym goglom VR, widzowie mogą bezpośrednio towarzyszyć Łukasiewiczowi w chwilach, które zrewolucjonizowały oświetlenie i przyczyniły się do rozwoju przemysłu naftowego. Pokaz filmu jest związany z obchodami urodzin […]

To już historia – lokówka na Gaz: Pionierskie Żelazko Marcelowskie

Lokówka na gaz, znana również jako żelazko marcelowskie, została stworzona przez paryskiego fryzjera Marcela Grateau w 1897 roku i stała się pierwowzorem dzisiejszych lokówek. To innowacyjne narzędzie zrewolucjonizowało sposób, w jaki zarówno kobiety, jak i mężczyźni układali swoje włosy, umożliwiając tworzenie trwałych loków i fal, które wcześniej były trudne do osiągnięcia. Pod koniec XIX wieku […]