AUTO CANCEL
Warsztaty rodzinne – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Warsztaty rodzinne

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi (3-7 lat) do niecodziennego odkrywania przestrzeni dawnej gazowni.

 

Warsztaty są bezpłatne. Zapisy pod adresem email: warsztaty.muzeum@pgnig.pl

Warsztaty badawcze

W aptece Ignacego”  cykl zajęć chemiczno- fizycznych

Tak jak Ignacy Łukasiewicz będziemy eksperymentować, mieszać, przelewać, podgrzewać… To doskonały recwpta na naukową zabawę. Dowiemy się, że z pozoru proste  produkty spożywcze ujawnią swoje chemiczne własności. Będziemy odkrywać sekrety czerwonej kapusty, sody, octu i oleju. Sprawdzimy czy na mleku może zrobić się tęcza, wyprodukujemy prąd lub wykonamy własne mydełka.

Warsztaty prowadzą edukatorzy Muzeum Gazowni Warszawskiej.

 

Warsztaty artystyczne

Podczas naszych spotkań będziemy tropić jednorożce, małpki, słonie, gazostwory i gazostworki, śpiewać, robić maski, kleić collage, wymyślać choreografię, tańczyć. Będziemy też bawić się skojarzeniami, eksperymentować z luksografią, wąchać przedziwne zapachy maszyn i grać na maszynowych perkusjach.

Warsztaty prowadzą antropolodzy, kuratorzy projektów: Zosia Mioduszewska-Wajszczak i Jacek Wajszczak, a także ich córeczki Guta i Gaja. Więcej o prowadzących: https://bebegu.com/

 „Gazostwory”

Poznajcie Schirmera, Richtera, Lilpopa oraz Ssawę – gazostwory z muzeum. A teraz rozejrzyjmy się i zobaczmy czy jeszcze tu ktoś nie mieszka. Metodami naszych działań będzie kolaż i assem- blage. Stworzymy trójwymiarowe postacie, które będą dokazywać w muzeum niczym Space Inva- ders na ulicach wielkich miast.

„Noc – dzień. Mechaniczny ogród elektryczny”

Rozwój przemysłu biegnie równolegle z rozwojem fotografii. Na wystawie doświadczymy różnego rodzaju światła i cienia. Będziemy przyglądać się jak światło rysuje i rzeźbi kształty na światłoczu- łym papierze, a każdy z uczestników własnoręcznie wykonana luksografię.

 „Coś tu pachnie”

Czy wiecie jak pachnie sprężarka gazu miejskiego lub lampa gazowa? Doświadczymy przestrzeni muzeum jako generującej różne nietypowe zapachy. Zapachy te będziemy zbierać i opisywać, na koniec stworzymy własny industrialny fragrance.

Zapraszamy na warsztaty:

Sobota, 4 lutego godz. 11.00 – GAZOSTWORY

Sobota, 11 lutego godz. 11.00 – MECHANICZNY OGRÓD ELEKTRYCZNY

Sobota, 18 lutego godz. 11.00 – COŚ TU PACHNIE