AUTO CANCEL
Strefa VR – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Strefa VR

W Muzeum Gazowni Warszawskiej uruchomiona została specjalna strefa VR, której powstanie ma na celu przybliżenie odwiedzającym postaci Ignacego Łukasiewicza, jego dokonań jako prekursora światowego przemysłu wydobywczego ropy naftowej oraz wybitnego polskiego wynalazcy oraz działacza niepodległościowego.

 

„Kiedy światło przegoniło mrok” to film poświęcony Ignacemu Łukasiewiczowi – osobie niezwykle zasłużonej dla przemysłu i gospodarki Polski. Jako konstruktor pierwszej na świecie lampy naftowej oraz założyciel pierwszej na świecie rafinerii, stał się pionierem globalnego przemysłu naftowego. To właśnie Łukasiewicz opracował nowoczesny sposób destylacji ropy i na niezwykłą skalę rozwinął przemysł naftowy w Polsce. Dzięki temu stworzył zupełnie nową gałąź przemysłową.

 

Technologia VR, która została wybrana do realizacji tego projektu sprawia, że odbiorca dosłownie jest częścią świata, w którym żył nasz bohater – może osobiście przenieść się do czasów Ignacego Łukasiewicza. W filmie miniona epoka historyczna ukazana została w formie nowoczesnej lekcji historii. Jest to lekcja, która nie tylko ułatwia zrozumienie dawnych czasów, ale i głęboko zapada w pamięć.  Trzeba też podkreślić, że technologia VR jest  wspaniałą wycieczką nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni. Dzięki niej, film w wyjątkowy sposób ukazuje miejsca i sceny z życia Łukasiewicza, np. warsztat w Bóbrce, więzienie, czy aptekę oraz związane z tymi miejscami emocje.

 

Skrupulatnie dobrana scenografia, rekwizyty, kostiumy, oraz profesjonalni  aktorzy – to wszystko sprawia, że film robi ogromne wrażenie na widzu.

 

Mamy nadzieję, że wykorzystaliśmy szansę jaką daje VR, by opowiedzieć historię o Ignacym Łukasiewiczu w sposób daleki od tradycyjnych metod, a dzięki nowoczesnej technologii opowieść stała się bardziej przystępna i interesująca dla widza z każdego pokolenia.

Film powstał na zlecenie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Zwiastun filmu "Kiedy światło przegoniło mrok"

Szczegółowy harmonogram pokazów filmu znajdą Państwo poniżej.

HARMONOGRAM POKAZÓW VR W MGW – Ostatni weekend miesiąca

 

28-29 stycznia 2023

25-26 lutego 2023

25-26 marca 2023

29-30 kwietnia 2023

12 maja 2023 – Noc Muzeów

27-28 maja 2023 – Weekend na Dzień Matki

24-25 czerwca 2023