AUTO CANCEL
Pierwsza edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Inżynierowie Przyszłości” – sukces młodych naukowców! – Muzeum Gazowni Warszawskiej

4 czerwca 2024 roku na terenie Muzeum Gazowni Warszawskiej odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Szkół Ponadpodstawowych – laureatów programu „Inżynierowie Przyszłości”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, należąca do Grupy Orlen. Konferencja stała się świętem pasji, kreatywności i innowacji oraz okazją do prezentacji osiągnięć młodych naukowców.

W ramach programu „Inżynierowie Przyszłości” kapituła naukowa wyłoniła dziesięciu najzdolniejszych uczniów spośród 99 uczestników pilotażowej edycji. Ich projekty badawcze uzyskały najwyższe oceny ekspertów, a młodzi innowatorzy zostali nagrodzeni stypendiami programu. Konferencja była dla nich również okazją do zaprezentowania swoich pomysłów przed szerokim gronem odbiorców, co pozwoliło im na doskonalenie umiejętności prezentacyjnych i nawiązywanie cennych kontaktów w środowisku naukowym.

Wydarzenie wzbogaciły prelekcje znakomitych ekspertów: Radka Brzózki – dziennikarza i popularyzatora nauki, Grzegorza Jóźwiaka – twórcy Akademii Wodorowej w Grupie Orlen, oraz Krzysztofa Fornalskiego – specjalisty pracującego przy projekcie budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Ich wystąpienia dostarczyły uczestnikom nie tylko cennych informacji, ale również inspiracji do dalszej pracy badawczej.

Konferencja była również doskonałą okazją do networkingu. Młodzi entuzjaści nauki mieli możliwość nawiązania kontaktów z profesjonalistami z różnych dziedzin, co z pewnością pomoże im w dalszej karierze naukowej.

Pierwsza edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Szkół Ponadpodstawowych „Inżynierowie Przyszłości” zakończyła się sukcesem, oferując młodym naukowcom platformę do prezentacji swoich osiągnięć i inspirując ich do dalszego rozwijania swoich pasji. Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza (Grupa Orlen) wyraża nadzieję, że wydarzenie to stanie się stałym elementem kalendarza akademickiego, wspierając kolejne pokolenia polskich inżynierów i naukowców.

Pierwsza edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Inżynierowie Przyszłości” – sukces młodych naukowców!

Przeczytaj także

27. Piknik Naukowy przeszedł do historii

Jedno z najważniejszych wydarzeń popularnonaukowych tego roku mamy już za sobą. Wydarzenie przyciągnęło ponad 36 000 entuzjastów nauki, którzy mieli okazję uczestniczyć w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Odwiedzający mogli uczestniczyć w interaktywnych pokazach, eksperymentach oraz prelekcjach prowadzonych przez wybitnych naukowców i pasjonatów różnych dziedzin. Program Pikniku obejmował szeroki wachlarz tematów, od fizyki i chemii, […]

To Już jutro – Piknik Naukowy! Czekamy na Was w Strefie Rodzinnej o godzinie 11:00, na stanowisku F20. Przyjdź i poeksperymentuj razem z Muzeum Gazowni Warszawskiej.

Czy wiedziałeś, że musujący puder do kąpieli można zrobić samodzielnie? Teraz masz szansę się o tym przekonać. W specjalnie przygotowanej strefie mini eksperymentów zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu musującego pudru do kąpieli. To doskonała okazja, aby spędzić czas w kreatywny sposób, a przy tym dobrze się bawić. To […]