AUTO CANCEL
Muzeum Gazowni Warszawskiej zaprasza na Piknik Naukowy – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Muzeum Gazowni Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników nauki na tegoroczny Piknik Naukowy – największą plenerową imprezę naukową w Europie. Wydarzenie, które odbędzie się 15 czerwca wokół PGE Narodowego, ma na celu popularyzację wiedzy z różnych dziedzin nauki poprzez prezentację najnowszych badań, kultowych eksperymentów, interesujących warsztatów oraz zapierających dech w piersiach pokazów. Piknik jest skierowany do osób w każdym wieku, zapewniając atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych.

W tym roku Muzeum Gazowni Warszawskiej znajdziecie na stanowisku F20 w strefie rodzinnej. Warto również odwiedzić strefę kulturowo-naukową, gdzie Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zaprezentuje swój naukowy autobus – mobilne laboratorium na stanowisku E15.

W specjalnie przygotowanej strefie mini eksperymentów, zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mogli wziąć udział w tworzeniu musującego pudru do kąpieli oraz budowie elektrowni wiatrowej z materiałów recyklingowych. Te proste, a zarazem fascynujące eksperymenty, przypomną czasy, gdy Ignacy Łukasiewicz działał w swojej aptece, a jednocześnie przybliżą współczesne zagadnienia związane z energią odnawialną.

Piknik Naukowy to doskonała okazja, aby spędzić dzień w inspirującym i edukacyjnym otoczeniu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie dzięki bogatej ofercie i różnorodnym aktywnościom.

Wstęp na Piknik Naukowy jest bezpłatny.

Muzeum Gazowni Warszawskiej zaprasza na Piknik Naukowy

Przeczytaj także

Zapraszamy na film w specjalnie przygotowanej strefie VR

Z inicjatywy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza powstał kilkunastominutowy film w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) przedstawiający najważniejsze wydarzenia i miejsca związane z życiem i dokonaniami Ignacego Łukasiewicza. Dzięki nowoczesnym goglom VR, widzowie mogą bezpośrednio towarzyszyć Łukasiewiczowi w chwilach, które zrewolucjonizowały oświetlenie i przyczyniły się do rozwoju przemysłu naftowego. Pokaz filmu jest związany z obchodami urodzin […]

To już historia – lokówka na Gaz: Pionierskie Żelazko Marcelowskie

Lokówka na gaz, znana również jako żelazko marcelowskie, została stworzona przez paryskiego fryzjera Marcela Grateau w 1897 roku i stała się pierwowzorem dzisiejszych lokówek. To innowacyjne narzędzie zrewolucjonizowało sposób, w jaki zarówno kobiety, jak i mężczyźni układali swoje włosy, umożliwiając tworzenie trwałych loków i fal, które wcześniej były trudne do osiągnięcia. Pod koniec XIX wieku […]