AUTO CANCEL
Muzeum Gazowni Warszawskiej zaprasza na Piknik Naukowy – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Muzeum Gazowni Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników nauki na tegoroczny Piknik Naukowy – największą plenerową imprezę naukową w Europie. Wydarzenie, które odbędzie się 15 czerwca wokół PGE Narodowego, ma na celu popularyzację wiedzy z różnych dziedzin nauki poprzez prezentację najnowszych badań, kultowych eksperymentów, interesujących warsztatów oraz zapierających dech w piersiach pokazów. Piknik jest skierowany do osób w każdym wieku, zapewniając atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych.

W tym roku Muzeum Gazowni Warszawskiej znajdziecie na stanowisku F20 w strefie rodzinnej. Warto również odwiedzić strefę kulturowo-naukową, gdzie Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zaprezentuje swój naukowy autobus – mobilne laboratorium na stanowisku E15.

W specjalnie przygotowanej strefie mini eksperymentów, zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mogli wziąć udział w tworzeniu musującego pudru do kąpieli oraz budowie elektrowni wiatrowej z materiałów recyklingowych. Te proste, a zarazem fascynujące eksperymenty, przypomną czasy, gdy Ignacy Łukasiewicz działał w swojej aptece, a jednocześnie przybliżą współczesne zagadnienia związane z energią odnawialną.

Piknik Naukowy to doskonała okazja, aby spędzić dzień w inspirującym i edukacyjnym otoczeniu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie dzięki bogatej ofercie i różnorodnym aktywnościom.

Wstęp na Piknik Naukowy jest bezpłatny.

Muzeum Gazowni Warszawskiej zaprasza na Piknik Naukowy

Przeczytaj także

27. Piknik Naukowy przeszedł do historii

Jedno z najważniejszych wydarzeń popularnonaukowych tego roku mamy już za sobą. Wydarzenie przyciągnęło ponad 36 000 entuzjastów nauki, którzy mieli okazję uczestniczyć w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Odwiedzający mogli uczestniczyć w interaktywnych pokazach, eksperymentach oraz prelekcjach prowadzonych przez wybitnych naukowców i pasjonatów różnych dziedzin. Program Pikniku obejmował szeroki wachlarz tematów, od fizyki i chemii, […]

To Już jutro – Piknik Naukowy! Czekamy na Was w Strefie Rodzinnej o godzinie 11:00, na stanowisku F20. Przyjdź i poeksperymentuj razem z Muzeum Gazowni Warszawskiej.

Czy wiedziałeś, że musujący puder do kąpieli można zrobić samodzielnie? Teraz masz szansę się o tym przekonać. W specjalnie przygotowanej strefie mini eksperymentów zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu musującego pudru do kąpieli. To doskonała okazja, aby spędzić czas w kreatywny sposób, a przy tym dobrze się bawić. To […]