Tylko do końca grudnia w Muzeum Gazowni Warszawskiej ul. Krzyżanowskiego 7 można oglądać wystawę „Kopalnia strajkuje… Strajk i pacyfikacja kopalni „Wujek” 13-16 grudnia”.
Na co dzień opowieści o bohaterach „Solidarności” przedstawiane są w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Ekspozycja jest pierwszą tego rodzaju wystawą plenerową poświęconą tragedii, jaka miała miejsce 16 grudnia 1981 r. w katowickiej Kopalni „Wujek”.
Wystawa składa się z 26 plansz, na których zaprezentowano wiele niepublikowanych dotąd zdjęć. Historia opowiedziana przez twórców wystawy zaczyna się planszą o kryzysie, który nastąpił w PRL na przełomie lat 70. i 80. Następnie opisano powstanie związków zawodowych, „karnawał Solidarności”, wprowadzenie stanu wojennego, „odblokowywanie” zakładów pracy strajkujących na terenie województwa katowickiego, pacyfikację Kopalni „Wujek”. Każdemu z zastrzelonych dziewięciu górników poświęcono osobną tablicę. Zastrzeleni górnicy zostali pokazani również jako synowie, mężowie i ojcowie. Dlatego na tablicach prezentujemy fotografie z prywatnych zbiorów rodzin górników. Wystawę kończy tablica, na której przypomniano kolejne procesy funkcjonariuszy plutonu specjalnego ZOMO, którzy w końcu zostali skazani.