AUTO CANCEL
Gala Wręczenia Nagród w Muzeum Gazowni Warszawskiej: „Być jak Ignacy” – Muzeum Gazowni Warszawskiej

W Muzeum Gazowni Warszawskiej miała miejsce uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody laureatom programu „Być jak Ignacy”. Wydarzenie to zgromadziło młodych naukowców z całej Polski, by uhonorować ich osiągnięcia w ramach konkursu organizowanego przez Fundację PGNiG.

W trakcie gali wyróżniono koła naukowe, które zajęły miejsca 1, 2 i 3 w trzech różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Muzeum Gazowni Warszawskiej oraz wziąć udział w Terenowej Grze Miejskiej, która stanowiła dodatkową atrakcję wydarzenia.

Laureaci otrzymali symboliczne czeki i dyplomy. Przyznano również nagrody pieniężne dla wyróżnionych szkół i nauczycieli. Łączna wartość nagród przekroczyła 300 000 złotych. W bieżącym roku liczba zarejestrowanych kół naukowych osiągnęła rekordowy poziom, przekraczając 3000.

Tytuł Naukowej Szkoły Roku 2023/2024 otrzymali Młodzi Odkrywcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach, którzy wyróżnili się w tegorocznej edycji programu swoją innowacyjnością i zaangażowaniem.

Gala w Muzeum Gazowni Warszawskiej była nie tylko okazją do uhonorowania młodych talentów, ale także do promowania nauki i zachęcania dzieci oraz młodzieży do rozwijania swoich pasji w dziedzinie nauk ścisłych. Fundacja PGNiG wyraża nadzieję, że przyszłe edycje programu „Być jak Ignacy” będą równie owocne i inspirujące.

Gala Wręczenia Nagród w Muzeum Gazowni Warszawskiej: „Być jak Ignacy”

Przeczytaj także

Zapraszamy na film w specjalnie przygotowanej strefie VR

Z inicjatywy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza powstał kilkunastominutowy film w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) przedstawiający najważniejsze wydarzenia i miejsca związane z życiem i dokonaniami Ignacego Łukasiewicza. Dzięki nowoczesnym goglom VR, widzowie mogą bezpośrednio towarzyszyć Łukasiewiczowi w chwilach, które zrewolucjonizowały oświetlenie i przyczyniły się do rozwoju przemysłu naftowego. Pokaz filmu jest związany z obchodami urodzin […]

To już historia – lokówka na Gaz: Pionierskie Żelazko Marcelowskie

Lokówka na gaz, znana również jako żelazko marcelowskie, została stworzona przez paryskiego fryzjera Marcela Grateau w 1897 roku i stała się pierwowzorem dzisiejszych lokówek. To innowacyjne narzędzie zrewolucjonizowało sposób, w jaki zarówno kobiety, jak i mężczyźni układali swoje włosy, umożliwiając tworzenie trwałych loków i fal, które wcześniej były trudne do osiągnięcia. Pod koniec XIX wieku […]