AUTO CANCEL
Gala Wręczenia Nagród w Muzeum Gazowni Warszawskiej: „Być jak Ignacy” – Muzeum Gazowni Warszawskiej

W Muzeum Gazowni Warszawskiej miała miejsce uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody laureatom programu „Być jak Ignacy”. Wydarzenie to zgromadziło młodych naukowców z całej Polski, by uhonorować ich osiągnięcia w ramach konkursu organizowanego przez Fundację PGNiG.

W trakcie gali wyróżniono koła naukowe, które zajęły miejsca 1, 2 i 3 w trzech różnych kategoriach wiekowych. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Muzeum Gazowni Warszawskiej oraz wziąć udział w Terenowej Grze Miejskiej, która stanowiła dodatkową atrakcję wydarzenia.

Laureaci otrzymali symboliczne czeki i dyplomy. Przyznano również nagrody pieniężne dla wyróżnionych szkół i nauczycieli. Łączna wartość nagród przekroczyła 300 000 złotych. W bieżącym roku liczba zarejestrowanych kół naukowych osiągnęła rekordowy poziom, przekraczając 3000.

Tytuł Naukowej Szkoły Roku 2023/2024 otrzymali Młodzi Odkrywcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach, którzy wyróżnili się w tegorocznej edycji programu swoją innowacyjnością i zaangażowaniem.

Gala w Muzeum Gazowni Warszawskiej była nie tylko okazją do uhonorowania młodych talentów, ale także do promowania nauki i zachęcania dzieci oraz młodzieży do rozwijania swoich pasji w dziedzinie nauk ścisłych. Fundacja PGNiG wyraża nadzieję, że przyszłe edycje programu „Być jak Ignacy” będą równie owocne i inspirujące.

Gala Wręczenia Nagród w Muzeum Gazowni Warszawskiej: „Być jak Ignacy”

Przeczytaj także

27. Piknik Naukowy przeszedł do historii

Jedno z najważniejszych wydarzeń popularnonaukowych tego roku mamy już za sobą. Wydarzenie przyciągnęło ponad 36 000 entuzjastów nauki, którzy mieli okazję uczestniczyć w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Odwiedzający mogli uczestniczyć w interaktywnych pokazach, eksperymentach oraz prelekcjach prowadzonych przez wybitnych naukowców i pasjonatów różnych dziedzin. Program Pikniku obejmował szeroki wachlarz tematów, od fizyki i chemii, […]

To Już jutro – Piknik Naukowy! Czekamy na Was w Strefie Rodzinnej o godzinie 11:00, na stanowisku F20. Przyjdź i poeksperymentuj razem z Muzeum Gazowni Warszawskiej.

Czy wiedziałeś, że musujący puder do kąpieli można zrobić samodzielnie? Teraz masz szansę się o tym przekonać. W specjalnie przygotowanej strefie mini eksperymentów zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu musującego pudru do kąpieli. To doskonała okazja, aby spędzić czas w kreatywny sposób, a przy tym dobrze się bawić. To […]