AUTO CANCEL
Bolid w muzeum – Muzeum Gazowni Warszawskiej

„Czasami trzeba zwolnić, żeby móc jechać szybciej”
sir Jackie Stewar, kierowca wyścigowy F1

Potężna moc, piekielne przyspieszenie, jazda z prędkością bliską 370 km/h
i hamowanie, które z 200 km/h do zera trwa niewiele dłużej niż mrugnięcie okiem. Do tego potężne przeciążenia towarzyszące każdej zmianie kierunku jazdy. Takie emocje można poczuć podczas jazdy bolidem Formuły 1. Bolid Scuderia AlphaTauri przemierza Polskę. Od 1 września zawita do Muzeum Gazowni Warszawskiej, prowadzonej przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

– W naszej fundacji realizujemy kilka programów edukacyjnych. Część z nich to programy ogólnopolskie, kierowane do szkół i przedszkoli. Część warsztatów realizowana jest właśnie w Muzeum Gazowni Warszawskiej – mówi Kinga Szewczyk, prezes fundacji PGNiG – W ramach działań edukacyjnych chcemy przybliżyć dzieciom i rodzicom tematykę F1. Na dobry początek roku szkolnego zorganizowaliśmy wystawę bolidu Scuderia Alpha Tauri. Liczymy, że ta atrakcja dla zwiedzających będzie swoistym „napędem do nauki” – dodaje.

Tradycja i nowoczesność

Muzeum Gazowni Warszawskiej to miejsce, które opowiada o rewolucji technicznej przełomu XIX – XX wieku. Pokazuje przemiany dotyczące oświetlenia ulicznego w Warszawie, ale też historię wykorzystania gazu w gospodarstwach domowych, życiu społecznym i towarzyskim mieszkańców stolicy. Przybliża także postać i dokonania prekursora światowego przemysłu wydobywczego ropy naftowej – wybitnego polskiego wynalazcy i działacza niepodległościowego Ignacego Łukasiewicza.

– Bolid F1 to pokazanie jak można osiągnąć sukces. Ile czasu poświęcisz na trudną i żmudną pracę, tyle możesz uzyskać z niej nagrody i satysfakcji – mówi Piotr Gnidiuk, p.o dyrektora Muzeum Gazowni Warszawskiej – Zapraszamy do oglądania bolidu, zwiedzania naszego muzeum i zapisów na warsztaty edukacyjne z naszej oferty.

Bolid w malowaniu na sezon 2023 można zobaczyć w siedzibie MGW na ul. Krzyżanowskiego 7 do 21 września. Zwiedzanie w godzinach pracy muzeum.

Przeczytaj także

Zapraszamy na film w specjalnie przygotowanej strefie VR

Z inicjatywy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza powstał kilkunastominutowy film w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) przedstawiający najważniejsze wydarzenia i miejsca związane z życiem i dokonaniami Ignacego Łukasiewicza. Dzięki nowoczesnym goglom VR, widzowie mogą bezpośrednio towarzyszyć Łukasiewiczowi w chwilach, które zrewolucjonizowały oświetlenie i przyczyniły się do rozwoju przemysłu naftowego. Pokaz filmu jest związany z obchodami urodzin […]

To już historia – lokówka na Gaz: Pionierskie Żelazko Marcelowskie

Lokówka na gaz, znana również jako żelazko marcelowskie, została stworzona przez paryskiego fryzjera Marcela Grateau w 1897 roku i stała się pierwowzorem dzisiejszych lokówek. To innowacyjne narzędzie zrewolucjonizowało sposób, w jaki zarówno kobiety, jak i mężczyźni układali swoje włosy, umożliwiając tworzenie trwałych loków i fal, które wcześniej były trudne do osiągnięcia. Pod koniec XIX wieku […]