Warsztaty lato/zima – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Warsztaty lato/zima

Warsztaty Lato / Zima

Strefa Edukacji w Muzeum Gazowni Warszawskiej to miejsce, gdzie historia spotyka się z nauką i pasją do eksperymentowania. Zapraszamy grupy zorganizowane: przedszkola, szkoły, a także rodziny z dziećmi na warsztaty naukowe.

Wizyta w naszej Pracowni Edukacyjnej wzbogaci program edukacji szkolnej, skupiając się na budowaniu naukowych kompetencji dzieci poprzez zabawę, wykonywanie ciekawych doświadczeń i eksperymentów.

Warsztaty dla przedszkoli (5-6 lat) i klas 1-3

„Poznaj Muzeum Gazowni Warszawskiej”
Niezwykła podróż w czasie po dawnej Gazowni Warszawskiej. Dowiemy się, jak produkowany był gaz węglowy i do czego był wykorzystywany. Spróbujemy kreatywnie odtworzyć proces produkcji gazu wykorzystując  rury, rurki i rureczki.

Węgiel”
Jak powstał węgiel? Jakie są czarne skarby ziemi? Młotki pójdą w ruch. Dowiemy się , co to jest węgiel. Będziemy go dotykać i sprawdzać, jakie ma właściwości, a przy okazji trochę się pobrudzimy.

„W aptece Ignacego”- cykl zajęć chemiczno- fizycznych
Tak jak Ignacy Łukasiewicz będziemy eksperymentować, mieszać, przelewać, podgrzewać… To doskonała recepta na naukową zabawę. Dowiemy się, że z pozoru proste  produkty spożywcze ujawnią swoje chemiczne własności. Będziemy odkrywać sekrety czerwonej kapusty, sody, octu i oleju. Sprawdzimy, czy na mleku może zrobić się tęcza, wyprodukujemy prąd lub wykonamy własne mydełka.

„Coś tu pachnie”
Czy wiecie jak pachnie sprężarka gazu miejskiego lub lampa gazowa? Doświadczymy przestrzeni muzeum, jako generującej różne nietypowe zapachy. Zapachy te będziemy zbierać i opisywać, na koniec stworzymy własny industrialny fragrance.

*Warsztaty prowadzą edukatorzy Muzeum Gazowni Warszawskiej.

Czas trwania warsztatów to około 60 minut.