AUTO CANCEL
Czy wiesz, że niektóre popularne kluby sportowe powstały dzięki pasji do gry? – Muzeum Gazowni Warszawskiej

Historia zna wiele przypadków, gdzie miłość do sportu połączyła ludzi, dając początek znanym organizacjom sportowym. Przykładem takiej historii jest założenie klubu Świt Warszawa. W 1923 roku w Warszawie powstało kolarskie koło pracowników gazowni warszawskich, które już rok później przekształciło się w Robotniczy Klub Sportowy Świt, założony przez robotników gazowni zafascynowanych piłką nożną. Wkrótce oba środowiska połączyły swoje siły, przyjmując nazwę Świt Warszawa, i stworzyły klub, który przez dekady był nierozerwalnie związany z warszawską gazownią na Woli.

Dziś, by upamiętnić tę bogatą historię, w Muzeum Gazowni Warszawskiej otwarto czasową wystawę poświęconą klubowi Świt Warszawa. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć, gdzie wszystko się zaczęło i poznać bliżej dzieje klubu, który przez lata stanowił istotną część stołecznego krajobrazu sportowego.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy i odkrywania fascynującej historii Świtu Warszawa oraz Gazowni Warszawskiej.

Czy wiesz, że niektóre popularne kluby sportowe powstały dzięki pasji do gry?

Przeczytaj także

Eko-musical „Gaja” w Muzeum Gazowni Warszawskiej

Ziemia nieustannie boryka się z wieloma zagrożeniami środowiskowymi. Pożary, powodzie, nadmierna eksploatacja zasobów naturalnych, zanieczyszczenie wód, degradacja lasów oraz rosnące ilości odpadów to tylko niektóre z poważnych problemów, z którymi musimy się mierzyć jako globalna społeczność. 23 września o godzinie 10:00 zapraszamy grupy przedszkolne i klasy 1-3 szkoły podstawowej na spektakl ekologiczny „Gaja” w Muzeum […]

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Gazowni Warszawskiej: „Szlaki.Sieci.Połączenia.”

Muzeum Gazowni Warszawskiej zaprasza do udziału w tegorocznych obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się pod hasłem „Szlaki.Sieci.Połączenia.”. Wydarzenie, organizowane 15 września w godzinach 10:00–16:00, stanowi wyjątkową okazję do odkrycia bogatej historii dawnej Gazowni Warszawskiej na Woli. W ramach obchodów, Muzeum oferuje: – Bezpłatne zwiedzanie swoich zabytkowych przestrzeni. – Dla zwiedzających przygotowano także specjalne, darmowe […]